Hírolvasó

Poupard bíboros képviseli a pápát az avignoni fogság 700. évfordulójának szertartásain

Magyar Kurír - 2017, június 18 - 14:35
Ferenc pápa kinevezte Paul Poupard bíborost, a Kultúra Pápai Tanácsa nyugalmazott elnökét rendkívüli követének a pápák avignoni fogságának 700. évfordulója alkalmából megrendezésre kerülő szertartásokra.

A „Tűzpasa”, akinek nem kellett elhagynia a keresztény hitét… – Gróf Széchenyi Ödön emlékezete

Magyar Kurír - 2017, június 18 - 14:05
A Magyar Emlékekért a Világban Egyesület „Széchenyi-emlékek nyomában Európában” című tárlatából legutóbb az MTA Aulájában rendeztek kiállítást. A hídépítők napjához, május 20-hoz kapcsolódva emellett konferencián emlékeztek Széchenyi Ödön évfordulós hajóutazására.

Reinhard Marx bíboros üzenetet küldött Helmut Kohl halálára

Magyar Kurír - 2017, június 18 - 13:32
Reinhard Marx bíboros, a német püspöki konferencia elnöke üzenetben továbbította a német püspökök együttérzését Helmut Kohl német kancellár halála kapcsán.

A szaléziak utcagyerekeket fogadnak be a mianmari Mandalajban

Magyar Kurír - 2017, június 18 - 13:01
Peter Myo Khin szalézi pap és munkatársai Mandalajban, Mianmar második legnépesebb városában, Felső-Burma gazdasági, oktatási, egészségügyi és kulturális központjában az utcákat, vasút- és autóbuszállomásokat járják, hogy segítsenek az utcán élő fiúknak.

Székely János a Szombathelyi Egyházmegye megyéspüspöke

katolikus.hu - 2017, június 18 - 12:35
A Szentatya, Ferenc pápa június 18-án Székely Jánost, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökét a Szombathelyi Egyházmegye megyéspüspökévé nevezte ki, áthelyezve őt Febiana címzetes püspöki székéből és segédpüspöki hivatalából.

Székely János a Szombathelyi egyházmegye megyéspüspöke

Magyar Kurír - 2017, június 18 - 12:32
A szentatya, Ferenc pápa június 18-án Székely Jánost, az Esztergom-Budapesti főegyházmegye segédpüspökét a Szombathelyi egyházmegye megyéspüspökévé nevezte ki, áthelyezve őt Febiana címzetes püspöki székéből és segédpüspöki hivatalából.

A Lélekbe kapaszkodva a hétköznapok útján

Magyar Kurír - 2017, június 18 - 12:00
Fehérváry Jákó bencés szerzetes, teológus írását, liturgikus jegyzetét olvashatják az alábbiakban.

Életünk középpontja az Eucharisztia - Papokat és diakónust szentelt az egri érsek

Magyar Kurír - 2017, június 18 - 07:35
Holló Gábor és Maksó Péter diakónust pappá, Czókoly Sándort pedig diakónussá szentelte Ternyák Csaba érsek június 17-én. Az egri bazilikában tartott ünnepi szentmisén részt vett a főegyházmegye papsága, a papnövendékek és a hívők sokasága.

Ferenc pápa részvéttáviratot küldött Helmut Kohl kancellár halálára

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 21:00
Ferenc pápa június 17-én szombaton részvéttáviratot küldött Angela Merkel kancellárnak, elődje, Helmut Kohl egykori kancellár elhalálozása kapcsán.

Az áldozatvállalás mértéke a krisztusi mérték – Papszentelés a Győri Egyházmegyében

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 20:35
Veres András megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke június 17-én szentmise keretében áldozópappá szentelte Magyaros László diakónust a győri Loyolai Szent Ignác bencés templomban a Győri Egyházmegye papságának jelenlétében.

Ferenc pápa fogadta Angela Merkel német kancellárt

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 19:59
Ferenc pápa június 17-én szombaton délelőtt a vatikáni Apostoli Palotában hivatalos kihallgatáson fogadta Angela Merkel asszonyt, a Német Szövetségi Köztársaság kancellárját.

1600 éves, Krisztust ábrázoló festményt találtak egy római katakombában

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 19:06
A 17 kilométer hosszúságú Szent Domitilla katakomba valóságos labirintust képez Róma alatt. A földalatti alagútrendszer évszázadokig szolgált a város keresztény közösségének temetkezési helyéül. Most a kutatók az egyik sírhely falán egy 5. század eleji freskót tártak fel.

A kegyelem ajándék

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 18:36
A Harmat Kiadó gondozásában jelent meg Max Lucado Kegyelem napról napra című kötete, mely bibliai üzeneteket tartalmaz az év minden napjára.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus meghirdetése

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 18:00
A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus elnöksége és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia május 20-án adta ki az alábbi körlevelet, melyet június 18-án, úrnapján minden vasárnapi szentmisén felolvasnak.

Ferenc pápa gyászát fejezte ki a londoni tűz áldozatai miatt

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 17:39
A pápa szomorúan értesült a Londonban történt pusztító tűzről és a tragikus halálesetekről, valamint a sérülésekről. Június 17-én részvéttáviratot küldött Vincent Nichols bíborosnak, Westminster érsekének.

Pap- és diakónusszentelést tartottak Debrecenben

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 17:10
A Debrecen-Nyíregyházi egyházmegyében pap- és diakónusszentelést tartottak június 17-én a Szent Anna-székesegyházban. Palánki Ferenc megyéspüspök áldozópappá szentelte Papp Tamás diakónust, és diakónussá szentelte Dobai Barna Ottó akolitust.

„Ferenc pápa szereti a családokat” – Katekézissorozat gyermekeknek: A betegség

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 16:30
A Magyar Katolikus Családegyesület kétheti rendszerességgel adja közre gyermekeknek szóló katekézissorozatát, amely Ferenc pápa családoknak szóló beszédei alapján íródott. A tizennegyedik részt olvashatják.

Félreértéseken át a megértésig

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 16:00
Krisztus Szent Testének és Vérének ünnepe, Úrnapja – Gondolatok az evangéliumhoz (Jn 6,51–58)

„Térjetek vissza Jézushoz” – egy iraki pap megrendítő tanúságtétele

Magyar Kurír - 2017, június 17 - 15:39
Roni Szalím iraki szír katolikus pap magyarországi tartózkodása idején beszélt hitéről, az őt ért megpróbáltatásokról, az iraki szír katolikus közösségről. Az interjú második részét közöljük.