Feliratkozás Magyar Kurír hírcsatorna csatornájára
Katolikus Hírportál
Frissítve: 1 óra 54 perc

Mai evangélium – 2017. november 18.

3 óra 4 perc
Hogy örömhírrel induljon minden nap… – Lk 18,1–8

Kisfalusi M. Klavéria kapta a Szent Erzsébet rózsája-díjat

2017, november 17 - 21:36
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia ebben az évben Kisfalusi M. Klavériának adományozta a Szent Erzsébet rózsája-díjat. A kitüntetést Veres András győri megyéspüspök, az MKPK elnöke adta át november 17-én, Budapesten, a Szent Margit Gimnázium dísztermében megtartott ünnepségen.

Megjelent az Új Ember november 19-i száma

2017, november 17 - 19:59
Az Új Ember ez évi negyvenhetedik számát ajánljuk olvasóink figyelmébe.

Politikai célú dezinformációs hadjáratok – A „fake news” világa

2017, november 17 - 19:22
Az alábbiakban Charles de Pechpeyrou publicisztikáját adjuk közre magyar nyelven, mely a L’Osservatore Romano vatikáni napilapban jelent meg november 16-án.

Bemutatták Budapesten a „Cursillo a börtönben” című filmet

2017, november 17 - 18:30
November 16-án este az Eötvös10 kulturális központban a Cursillo közösség tagjai és érdeklődők előtt bemutatták a börtöncursillóról szóló, kétrészes oktatófilmet. A vetítés előtt Bíró László püspök üdvözölte az egybegyűlteket.

Legyünk húszezren! – Fábry Kornél videóban is hív a közös szentségimádásra

2017, november 17 - 17:40
A 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra (NEK) készülve különleges szentségimádást hirdettek meg november 25-ére: egy időben, de különböző helyszíneken imádhatjuk a világmindenség királyát.

Ferenc pápa romániai látogatásáról egyeztettek Bukarestben

2017, november 17 - 17:00
Ferenc pápa romániai látogatásának lehetősége, az oktatási és kulturális együttműködés erősítése volt a témája Paul Richard Gallagher érsek, az Apostoli Szentszék államközi kapcsolatainak titkára, és Teodor Meleșcanu román külügyminiszter november 14-i bukaresti találkozójának.

A pápa váratlan látogatása a Vatikán közelében felállított tábori kórházban

2017, november 17 - 16:12
Ferenc pápa november 16-án, csütörtök délután nagy meglepetést okozott váratlan látogatásával a Szent Péter térhez közeli XII. Piusz téren, ahol rászorulóknak nyújtanak a héten orvosi ellátást.

Az Isten országa köztünk – A szemlélődő imáról Jálics Ferenc 90. születésnapján

2017, november 17 - 15:45
November 16-án, kilencvenedik születésnapján több százan vettek részt a budapesti Jézus Szíve-templomban a Jálics Ferenc jezsuita szerzetes által mondott misén. Az ünnepeltről és az ünnepelttel beszélve Mustó Péter prédikált.

„Máriát dicsérni, hívek, jöjjetek!” – Veres András mutat be magyar nyelvű szentmisét Nagyszombatban

2017, november 17 - 15:35
Évről évre ünnepel novemberben Nagyszombat és környéke, Mária csodás közbenjárására emlékezve. November 18-án a nagyszombati Szent Miklós-bazilikában magyar nyelvű szentmisét mutat be Veres András győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke.

Ferenc pápa: Jót tesz, ha elgondolkodunk életünk alkonyáról

2017, november 17 - 14:52
„Jót tesz nekünk, ha elgondolkodunk a világ végéről és saját életünk alkonyáról is” – buzdított Ferenc pápa november 17-én, pénteken reggel, a Szent Márta-ház kápolnájában bemutatott szentmisén.

Az ápolásról és az életminőségről rendeztek konferenciát Marosvásárhelyen

2017, november 17 - 14:05
Több mint százhúsz résztvevővel zajlott az „Ápolás és életminőség” című, háromnyelvű nemzetközi konferencia november 10–12. között a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Marosvásárhelyi Karán a Gyulafehérvári Caritas, a Kinaesthetics Romania és a svájci Stiftung Lebensqualität szervezésében.

Ferenc pápa Twitter-üzenete november 17-én

2017, november 17 - 13:39
A Szentatya az alábbi bejegyzést tette közzé Twitter-oldalán.

A Szentatya a Pápai Életvédő Akadémia elnökének: Soha ne hagyjuk magukra a betegeket!

2017, november 17 - 13:18
Ferenc pápa levelet küldött Vincenzo Paglia érseknek, a Pápai Életvédő Akadémia elnökének abból az alkalomból, hogy november 16-án, csütörtökön kezdődött az Orvosok Világszövetsége és az akadémia kétnapos európai regionális találkozója az élet végével kapcsolatos kérdésekről a Vatikánban.

Elhunyt Tüttő György nyugalmazott angliai magyar főlelkész

2017, november 17 - 12:26
November 14-én életének 93., papságának 67. éveben szentségekkel megerősítve elhunyt Tüttő György nyugalmazott angliai magyar főlelkész London-Brentfordban.

Szent Mártont köszöntötték a Pécsi Egyházmegye óvodáiban

2017, november 17 - 12:02
A Szent Mártonhoz kapcsolódó néphagyományok különösen alkalmasak arra, hogy megismertessék az óvodás korú gyermekekkel a szent életét. November 9-től és 13-ig Dombóvár, Szekszárd, Pécs és Komló katolikus óvodáiban köszöntötték Szent Mártont.

„Emberközpontú tudomány” címmel rendeztek konferenciát Nyíregyházán

2017, november 17 - 11:45
November 13-án tudományos konferenciát rendezett a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola Pedagógiai és Pszichológiai Központja. A magyar tudomány napjának eseményei hagyományosan egy központi gondolat köré szerveződnek. Az idei év mottója az „emberközpontú tudomány” volt.

Bellovics Gábor jezsuita szerzetes újmisét mutatott be Győrben

2017, november 17 - 11:14
November 5-én, Szent Imre ünnepén újmisét mutatott be Bellovics Gábor mosoni származású jezsuita szerzetes a győri Szent Imre-templomban.

Nagy Szent Gertrúd szűz

2017, november 17 - 11:02
November 17-én a középkori misztikus bencés apácára, Nagy Szent Gertrúdra emlékezünk.

Angyalszárnyak a világ fölött – A Szent Efrém férfikar Szombathelyen

2017, november 17 - 10:28
November 8-án a szombathelyi székesegyházban adott koncertet a Szent Efrém férfikar.