Feliratkozás Magyar Kurír hírcsatorna csatornájára
Katolikus Hírportál
Frissítve: 10 perc 2 másodperc

Mai evangélium – 2018. szeptember 22.

5 óra 5 perc
Hogy örömhírrel induljon minden nap… – Lk 8,4–15

Fogjuk meg a Szűzanya kezét! – Szűz Máriát köszöntötték a váci Hétkápolnánál

2018, szeptember 21 - 20:21
A hétkápolnai Szűz Mária nevének szentelt kegyhely búcsúját az idén szeptember 15-én és 16-án ünnepelték a váciak és Vác környékiek, de szép számmal jöttek Budapestről és más egyházmegyékből is zarándokok.

Száz éve kapta meg Pio atya a stigmákat

2018, szeptember 21 - 19:50
1918. szeptember 20-án jelentek meg Pietrelcinai Pio atya testén Krisztus szenvedésének jelei. A 100. évfordulón San Giovanni Rotondóban megemlékeztek a misztikus szerzetes sebeiről.

A hűtlenség megelőzése – Mit mond a pszichológus és a morálteológus?

2018, szeptember 21 - 19:01
A Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola Családteológiai Intézetének szervezésében szeptember 20-án Somogyiné Petik Krisztina, Asztalosné Elekes Szende pszichológus és Papp Miklós görögkatolikus lelkész, morálteológus beszélt a hűtlenség megelőzéséről a főiskola nagyelőadójában.

Videoüzenetet küldött a balti országokba a pápa

2018, szeptember 21 - 18:35
Holnap, szeptember 22-én kezdődő, Litvániába, Lettországba és Észtországba vezető útja előtt a Szentatya videoüzenetben fordult a balti államok híveihez szeptember 21-én, pénteken.

„Mások okulni fognak vallomásomból” – Megjelent Kruesz Krizosztom pannonhalmi főapát önéletrajza

2018, szeptember 21 - 17:57
Szeptember 20-án este a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban mutatták be Sólymos László Szilveszter OSB Kruesz Krizosztom (1865-1885), Kruesz Krizosztom Önéletrajz című kötetének a bemutatására.

Kardioösvényt alakítottak ki a Normafa-lejtőn

2018, szeptember 21 - 17:10
A Szent Ferenc Kórház és a Hegyvidéki Önkormányzat együttműködésével kardioösvényt alakítottak ki a budai Normafánál. Az új rekreációs utat – melyet Beer Miklós püspök áldott meg szeptember 18-án – az átadás után, vezetett séta keretében ki is próbálták a jelenlévők.

Huszonöt éves a budaörsi Mindszenty-iskola

2018, szeptember 21 - 16:34
Alapításának 25. évfordulóját ünnepli a budaörsi Mindszenty József Római Katolikus Óvoda és Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola. A jubileumi tanévnyitón Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök mutatott be szentmisét az intézményben egykor és ma is szolgáló paptestvéreivel.

Felszentelték az új haranglábat Nyírlugos-Szabadságtelepen

2018, szeptember 21 - 15:53
Új haranglábat, valamint a templombelsőt díszítő új ikonokat szentelt meg Nyírlugos Szabadságtelep városrészén Szocska A. Ábel nyíregyházi megyéspüspök szeptember 16-án.

Ferenc pápa a xenofóbia, a rasszizmus és a populizmus veszélyeire figyelmeztetett

2018, szeptember 21 - 15:10
Ferenc pápa szeptember 20-án fogadta a „Xenofóbia, rasszizmus és populista nacionalizmus a globális migráció összefüggésében” című nemzetközi konferencia résztvevőit.

Ferenc pápa Twitter-üzenetei szeptember 21-én

2018, szeptember 21 - 14:36
A Szentatya az alábbi bejegyzést tette közzé Twitter-oldalán.

Jótékonysági lekvárfőzést szervezett a Karitász Bordányban – KÉPRIPORT

2018, szeptember 21 - 14:28
A Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász bordányi csoportja évről évre megszervezi szeptemberben a jótékony célú szilvalekvárfőzést.

Mária neve napi búcsút ünnepeltek a jásdi Szentkútnál

2018, szeptember 21 - 13:53
Márfi Gyula veszprémi érsek mutatta be a Mária neve napi búcsúi szentmisét szeptember 16-án, vasárnap délelőtt a Veszprém megyei Jásdon, a Szentkútnál.

A pápa a Szeplőtelen Szűz Fiai szerzeteskongregációhoz: Legyetek a fiatalok útitársai!

2018, szeptember 21 - 13:05
A pápa szeptember 20-án fogadta a Vatikánban a Szeplőtelen Szűz Fiai kongregáció 150 tagját. Arra bátorította a szerzeteseket, hogy álljanak az ifjú nemzedék mellé, követve 150 éve elhunyt alapítójuk, Tiszteletreméltó Giuseppe Frassinetti példáját.

Püspöki látogatás a Szarajevóban szolgáló magyar katonáknál

2018, szeptember 21 - 12:20
A Szarajevóban szolgáló EUFOR Kontingens szolgálatot teljesítő magyar katonáit látogatta meg egy székesfehérvári delegáció tagjaként Spányi Antal megyéspüspök szeptember 11-én.

Új tornacsarnok épült a kiskunfélegyházi Szent Benedek-iskolában

2018, szeptember 21 - 11:28
Félmilliárd forintos beruházással új tornacsarnokot építtetett a Pannonhalmi Főapátság a Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium kiskunfélegyházi tagintézményében. A létesítményt szeptember 19-én, szerdán adták át – közölte az MTI.

Etikai kódexükről tanácskoztak a szerzetesi fenntartású köznevelési intézmények szakemberei

2018, szeptember 21 - 10:41
Műhelykonferenciát tartottak a szerzetesi fenntartású köznevelési intézmények szeptember 6-án Budapesten a Szerzetesi Elöljárók Irodája és a Szerzetesi Köznevelési Csoport közös szervezésében. A tanácskozásnak a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola adott otthont.

Megjelent az Új Ember 2018. szeptember 23-i száma

2018, szeptember 21 - 09:49
Az Új Ember ez évi 38. számát ajánljuk olvasóink figyelmébe.

Szent Máté apostol és evangélista

2018, szeptember 21 - 08:58
A Máté név a latin Matthaeus és a görög Matthaiosz közvetítésével a héber Mattajból ered. Jelentése: „Jahve ajándéka” vagy „a hűséges”. A vám- és pénzügyőrök, bankárok, vámosok védőszentjére, Szent Máté apostolra és evangélistára emlékezünk ünnepén, szeptember 21-én.

A romániai katolikus püspökök felhívása a család védelmében

2018, szeptember 21 - 08:01
A Romániai Püspöki Konferencia őszi ülését Csíksomlyón tartották meg, szeptember 18. és 20. között. Az alábbiakban közöljük a főpásztorok felhívását, melyben a család fogalmáról szóló népszavazás tárgyában adtak.