Hírolvasó

Szűz Mária, a keresztények segítsége

Magyar Kurír - 3 óra 23 perc
Május 24. Szűz Mária, a keresztények segítsége liturgikus ünnepe.

„Krisztus szeretete sürget minket” – Idén is lesznek verbita missziós táborok Kőszegen

Magyar Kurír - 4 óra 17 perc
Az Isteni Ige Társasága, a verbita rend tizenhetedik éve szervez nyári missziós táborokat gyerekek és fiatalok számára. Idén július 2. és 7., július 16. és 21., valamint július 30. és augusztus 3. között várják a táborozni vágyókat a kőszegi Szent Imre Missziósház mellett található ifjúsági házban.

Szentmisével és virágáldással ünnepeltek Szent Rita napján Nagyváradon és Kolozsváron

Magyar Kurír - 5 óra 2 perc
Szent Rita ünnepén, május 22-én Böcskei László püspök a nagyvárad-olaszi templomban mutatott be szentmisét. A kolozsvári Szentháromság-templomban tartott ünnepi szentmise főcelebránsa Veres Stelian plébániai kormányzó, szónoka Keresztes Olivér kolozsi plébános volt.

Mai evangélium – 2018. május 23., Szűz Mária, a keresztények segítsége

Magyar Kurír - 8 óra 2 perc
Hogy örömhírrel induljon minden nap… – Mt 1,18–23

Andrea Bocelli Fatimában: Itt minden lélegzetvétel imádság

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 19:57
Andrea Bocelli múlt héten Fatimában járt, hogy énekével hozzájáruljon a portugáliai kegyhely jubileumi ünnepségsorozatához, amely a Mária-jelenések századik évfordulóján, tavaly vette kezdetét. A híres olasz tenor a személyes imádságra is időt szakított.

Böcskei László püspökkel ünnepeltek pünkösdhétfőn Sárospatakon

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 19:11
Május 21-én, pünkösdhétfőn, a Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja emléknapján, Szent Erzsébet szentté avatásának 783. évfordulóján – Ternyák Csaba egri érsek meghívására – Böcskei László nagyváradi megyéspüspök mutatott be koncelebrált ünnepi szentmisét Sárospatakon, a Vízikapunál.

Állami kitüntetésben részesült Dominik Duka bíboros, prágai érsek

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 18:36
Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetést vett át Dominik Duka bíboros, prágai érsek, Csehország prímása Áder János köztársasági elnöktől május 23-án, szerdán a Parlamentben.

MTA-Lendület kutatócsoport alakul a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 17:46
A Magyar Tudományos Akadémia „Lendület” kutatócsoporti pályázatának ez évi nyertesei között szerepel Véghseő Tamás egyháztörténésznek, a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola rektorának pályázata is, melyen egy kilencfős kutatócsoport dolgozik majd 2023-ig.

Pünkösd ünnepe egyházmegyéinkben

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 17:01
Húsvét után ötven nappal a Szentlélek eljövetelét, az Egyház születését ünnepelték országszerte. Összeállításunkban a május 20-i püspöki szertartásokról szóló beszámolókat tesszük közzé az egyházmegyék híradásai alapján.

Aranymiséjét ünnepelte Marton István plébános Zajkon

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 16:44
Május 21-én, pünkösdhétfőn Marton István tótszerdahelyi plébános aranymisét mutatott be szülőfalujában, Zajkon.

A németek kitelepítésére emlékeztek Mosonmagyaróváron

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 16:23
Német nyelvű szentmise keretében emlékeztek meg május 18-án a mosonmagyaróvári Nepomuki Szent János-templomban a mosoni németek kitelepítéséről.

Struktúra és/vagy spiritualitás? – Könyvbemutató a Sapientián

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 16:15
Lukács János SJ és Erhardt Ágoston, az MTVA munkatársa mutatta be május 22-én Budapesten, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola könyvtárában Versegi Beáta Mária nővér „Kapcsolatteremtő spiritualitás – Szervezeti kultúra és spiritualitás a szupervízió tükrében” című könyvét.

Ferenc pápa felhívása: Imádkozzunk a kínai keresztényekért!

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 15:29
Május 23-án, a szerda délelőtti általános kihallgatás végén a Szentatya arra kérte a katolikus hívőket, hogy május 24-én, Máriának, a keresztények segítségének ünnepén különösen is imádkozzanak a Kínában élő katolikus hívőkért.

Ferenc pápa Twitter-üzenete május 23-án

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 14:49
A Szentatya az alábbi bejegyzést tette közzé Twitter-oldalán.

Pünkösd ünnepe a külhoni egyházmegyékben

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 14:47
A határon túli magyar katolikus egyházmegyékben is megemlékeztek a Szentlélek eljöveteléről május 20-án.

Elhunyt Zsebedics József címzetes kanonok

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 14:24
A Győri Egyházmegye gyászhírét adjuk közre.

Ferenc pápa: A Lélek által tudunk igazán só és világosság lenni az emberek számára

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 13:50
A Szentatya május 23-án a bérmálásról tartotta katekézisét a Szent Péter téren. A keresztény tanúságtételt hangsúlyozta, mely abban áll, hogy folytatjuk Krisztus küldetését, és tetteinkben is megmutatkozik, hogy az ő tanítványai vagyunk.

A teológia és a pszichológia párbeszédéről szerveztek előadás-sorozatot Szombathelyen

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 13:14
A „Párbeszédben a teológia és a pszichológia” című előadás-sorozat záró előadását május 7-én tartották Szombathelyen, a Savaria Egyetemi Központban, „Szimbólumaink, ünnepeink értelme és értéke – Hogyan válik megfoghatóvá a megfoghatatlan az életünkben?” címmel.

Pünkösdölő Körmenden – KÉPRIPORT

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 13:01
Május 20-án, pünkösdvasárnap este – a korábbi évekhez hasonlóan – a Béri Balogh Ádám táncegyüttes tette szebbé pünkösd ünnepét Körmenden.

Egyéves a szegedi Forráspont Lelkigondozó Szolgálat

Magyar Kurír - 2018, május 23 - 12:33
A Szent Imre Szakkollégium és a Világi Apostolok Közösségének köszönhetően létrejött szolgálat 2017 áprilisa óta működik Szegeden.