Hírolvasó

Már több mint hetvenháromezer ember regisztrált a csíksomlyói pápai misére

Magyar Kurír - 6 óra 18 perc
A pápapalátogatást előkészítő főegyházmegyei szervezőbizottság harmadik közös megbeszélését tartották ezúttal Gyulafehérváron a püspöki palotában Jakubinyi György érsek, Potyó Ferenc vikárius és Kedves Imre főegyházmegyei vagyonkezelő részvételével, március 22-én.

Útravaló – 2019. március 24., nagyböjt 3. vasárnapja

Magyar Kurír - 7 óra 26 perc
Napról napra közreadjuk a napi evangéliumi szakaszhoz, illetve az adott nap szentjéhez kapcsolódó gondolatokat az Adoremus liturgikus kiadványból. Márciusban Kálmán Peregrin OFM pasaréti plébános ad útravalót.

Mai evangélium – 2019. március 24.

Magyar Kurír - 8 óra 26 perc
Hogy örömhírrel induljon minden nap… – Lk 13,1–9

A HÉT VERSE – Babits Mihály: Alkony

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 20:30
Nemcsak a költészet világnapját és Bach születésnapját ünnepeltük március 21-én; 2013 óta ez a nap az erdők világnapja is. Ehhez kapcsolódunk Babits Mihály versével, a „Paysages intimes” ciklus harmadik darabjával. Szerb Antalt szabadon idézve, vers ez minden ízében: rím, ritmus, csengés, szóvarázs.

Hittel a múltból, a jövőbe – Mindszenty-szobrot avattak Petőfiszálláson

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 19:58
A Mindszenty Társaság és a Magyar Pálos Rend meghívására gyűltek össze a hercegprímás szobrának avatására, valamint a társaság alapította Mindszenty-emlékérem átadására az ünneplők Petőfiszállás-Pálosszentkúton március 23-án. Az ünnepen Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek mutatott be szentmisét.

Böjti receptek a bakonybéli bencésektől: János testvér lencsefasírtja

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 19:03
Fogadják szeretettel Toókos János testvér böjti lencsefasírtjának receptjét, melyet a Szent Mauríciusz-monostor bencés szerzetesei Facebook-oldalukon osztottak meg.

A csend, a szemlélődés ideje – Találkozás Kovács István költővel

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 18:11
Kovács István költő legutóbbi verseskötete, a „Shakespeare a Corvin közben” a lírai életmű lezárása lehet, mert a szerző bizonytalan azzal kapcsolatban, hogy van-e még egy újabb évtizede a következőhöz.

Cantalamessa második nagyböjti prédikációja a Vatikánban: Szívünk rejtekében találkozunk Istennel

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 17:28
„Szállj magadba, térj vissza magadhoz” címmel tartotta Raniero Cantalamessa kapucinus szerzetes, a Pápai Ház szónoka második nagyböjti elmélkedését március 22-én az Apostoli Palota Redemptoris Mater-kápolnájában.

Ferenc pápa Twitter-üzenete március 23-án

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 17:01
A Szentatya az alábbi bejegyzést tette közzé Twitter-oldalán.

Folytatódnak a szentföldi vetítések a Sapientián

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 16:47
Ebben a félévben is folytatódnak Várnai Jakab atya vetítései, amelyeket a Szentföld egyes helyeiről tart a Sapientia Főiskolán. A nagy érdeklődéssel kísért programok ismét csütörtök este 6 órai időpontban lesznek a Főiskola Auditorium Maximumában.

Napunk gyümölcsét hozza meg

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 16:00
Nagyböjt 3. vasárnapja – Gondolatok az evangéliumhoz (Lk 13,1–9)

Ferenc pápa részvéttáviratot küldött Irakba a Tigris folyón történt hajóbaleset kapcsán

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 15:28
Irak északi részén, Moszul közelében a perzsa újév, a noruz napján, március 21-én a Tigris folyón hajóbaleset történt, amelyben több mint nyolcvanan életüket vesztették. Ferenc pápa részvéttáviratot küldött a helyi világi és egyházi vezetőknek a tragédia kapcsán.

Joyce Rupp: Határtalan együttérzés – Életmódteremtés

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 15:00
Joyce Rupp OSM (Szent Szív Társaság szervita nővérek) napjaink egyik legjelentősebb lelkiségi írója, előadó és lelkigyakorlat-kísérő. Az amerikai szerzetesnővér által javasolt hathetes lelki út során lépésről lépésre haladva tanulhatjuk, gyakorolhatjuk szívünk kitárását.

A papnövendék válaszol – Miért vannak festmények a templomok falain?

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 14:10
Fiatalok kérdéseire keresi a választ Máté János Kristóf, az esztergomi Érseki Papnevelő Intézet ötödéves papnövendéke. Írásait rendszeresen közreadjuk oldalunkon.

Az édesapákat köszöntötték Szent József ünnepe alkalmából több külhoni plébánián

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 13:00
A határon túli egyházmegyékben is több helyen köszöntötték az édesapákat Szent József, Szűz Mária jegyese ünnepe alkalmából. A Bihar megyei Margittán és a vajdasági Magyarszentmihályon március 17-én imádkoztak az apákért.

Megújult a veszprémi Szilágyi Erzsébet Keresztény Iskola

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 12:30
Márfi Gyula veszprémi érsek március 21-én ünnepélyes keretek között áldotta meg a Veszprémi Főegyházmegye fenntartásában működő Szilágyi Erzsébet Keresztény Általános és Alapfokú Művészeti Iskolát, melynek épületét felújították és bővítették az elmúlt időszakban.

A Szentatya által vezetett nagyheti és húsvéti szertartások rendje

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 12:03
A Pápai Liturgikus Szertartások Hivatala március 20-án közzétette a Ferenc pápa által vezetett nagyheti és húsvéti szertartások rendjét.

Útravaló – 2019. március 23.

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 07:00

Mai evangélium – 2019. március 23.

Magyar Kurír - 2019, március 23 - 06:00
Hogy örömhírrel induljon minden nap… – Lk 15,1–3.11–32

Ferenc pápa üzenete a víz világnapjára

Magyar Kurír - 2019, március 22 - 20:32
Március 22-én tartjuk a víz világnapját. A pápa ebből az alkalomból üzenetet tett közzé, melyben hangsúlyozza, hogy a vízhez való hozzáférés alapvető emberi jog, amelyet tiszteletben kell tartani, mert az emberi személyek élete és méltósága forog kockán.